Teams & Participants

Our Teams

LNB  - Hope Walk of Yates County
  • Dan Wickham (Captain)
  • Lacey Schilling
  • Kari Bezek
  • Jennifer Williams
  • Christine Moon
  • Nicole Gleason
Ritchie's Roosters - Hope Walk of Yates County
  • Deb Kernahan (Captain)
  • Harry Baker
  • Marlene Bergstresser
  • James Burch
  • Kirstin Burch
  • Jeff Bergstresser
  • Barb Sorensen
  • Marilyn Hamm
  • Richard Heinonen
  • Mary Heinonen
  • Chris Kirby
  • Lisa Kirby
  • Karen Griffin
  • Lynn Rider
Team Fox - Hope Walk of Yates County
  • Tina Carey (Captain)
  • Sierra Webster
  • Cheyenne Webster
  • Tim Benson
  • Shawna Webster
  • Linda Stewart
Penn Yan Lions Club - Hope Walk of Yates County
  • Ron Miller (Captain)
  •  
  •  
  • Cindy Murphy (Captain)
  • Kevin Murphy
  • Evan Shipman
  • Dawn Shipman
  • Michelle Waugh
  • Sean Murphy
  • Candace Shipman
  • Marty Shipman
  • Zackery Benedict
  • Doug Amey
  • Ryleigh Conrad
  • Tisha Drought
  • Caitlyn Laursen
  • Anne Elshennawi
  • David Shipman
Chicks for a Cure and a Few Roosters Too
  • Pat Moravec (Captain)
  • Stacy Wormuth
  • John Wormuth
  • Jillian Dillon
  • AJ Dillon
  • Jim Dillon
Buns on the Run
  • Kristy Gaston (Captain)
  • Vaughn Neild
  • Simon Gaston
  •  
  •  
St. Marks Episcopal Church
  • Linda Raide (Captain)
  • Sharon Pinckney
  • Merrill Race
  • Kathy Sandberg
  • Pat Selwood
  • Leo Pola
  • Linda Hunter
  • Scarlett Emerson
  • Pauline Fehrenbacher
  • Stephanie Olsen
  • Anne Wolden
  • Charlotte Ridley
  • Ed Schultz
  • Mike Schultz
  • Alise Irwin
  • Carol Mandell
  • Dan Burner
Hope Walk Heroes
  • Hailey Trank (Captain)
  • Alicen Yonts
  • Lydia Pidlisny
  • Julia Hinkal
  • Addy Yonts
  • Meredyth McMichael
  • Emily Button
  • Emily Lorenzetti
  • Samantha Trank
  • Matt Yonts
  • Natalie Yonts
  • Rabecca Trank
  • Amber Brady
  • Candence Brady
Angel Wing Warriors Against Cancer
  • Kim Fultz (Captain)
  • Karen Hadley
  • Brittany Jamison
  • Bryan Case
  • Kevin Fultz
  • Lori Miller
  • Angela Fishbaugh
  • Todd Sotir
  • Mary Sotir
  • Melissa Sotir
  • Daine Nelson
  • Lora Prior
  • Patti Jo Rumsey
  • Mary Cornish
  • Joy Fuller
  • Sue Oliver
  • Bridget Taft
  • Mark Bellis
Team Gleason
  • Stephanie Gleason (Captain)
  • Steve Gleason
  • Bev Gleason
  • Jim Gleason
  • Jennifer King
  •  
  •  
Bluff Point Christian Crusaders
  • Ronald K. Miller (Captain)
  • Stacy Wyant
  • Marguerite Miller
  • Barb Bailey
  • Chris Wyant
  • Marilyn James
  • Fred Peek
  • Helen Schillinger
  • Susan Spoor
  • Shirley Thompson
  • Joyce Wiedrich
  • Gene James
  • Amos Hammond
Cancer Crushers
  • George Dornberger (Captain)
  • Sharon Mastro
  • Sue Falvey
  • Vicki Dornberger
  • Roz Bell
  • Pat Falvey
  • Jane Snyder
  • Corrine Stork
  • Bill Mastro
Team Supernana
  • Dawn Smith (Captain)
  • Tim Smith
  • Marvin Kelly
  • Sarah Kelly
  • Mathew Lamphier
  • Madison Legault
  • Aliex Lamphier
  • Amanda Smith
  • Ava Mills
  • Jennifer Lamphier
  • Erika Mills
  • Angel Albro
  • Dakota Albro
  • Salena Albro
  • Torry Albro
  • Jacob Eaves
  • Emily Parsh
  • Sarahlyn Parsh
  • Daniel Smith
  • Erin Smith
  • Savanah Eaves
  • Mikay Eaves
  • Cameron Eaves
  • Caleb Eaves
  • Alissia Eaves
  • David Lamphier
  • Marium Kelly
  • Kaylee Davis
  • Elizabeth Smith
  • Timothy Lamphier
Penn Yan Rotary
  • Susan Andersen (Captain)
  • Robert Shrader
  • Thomas May
  • Elizabeth May
  • Patricia E. Hosking
  • Sarah Crevelling
  • Ethan Powell
  • Andrew Reinert
  • Amanda Tourtellotte
  • Morgan Andersen
  • Kayla Andersen
  • Heather Andersen
  • Sandy Smith
  • Robert Smith
  • David Smith
  • Jacqueline Shrader
  • Stacy Wyant
Dundee Rotary
  • Caryl Sutterby (Captain)
  • Linda Decker
  •  
Team Parkhurst
  • Alicia Parkhurst (Captain)
  • Norene Parkhurst
  •  
  •  
Team Kira
  • Sara Christensen (Captain)
  • Robert Miller
  • Kira Christensen
  • Danielle Miller
  • Shelly Cronk
  • Adam Christensen
  • Debra Jensen
  • Vanessa Disbrow
  • Cindy Christensen
Marching For Mema
  • Kim McCormack (Captain)
  • Heather Deacon
  • Klaressa Nielsen
  • Courtney Ellinwood
  • Jaime Nielson
  • Kara Ray Golden
  • Cassie Ray Nielsen
  • Abby Elizabeth Nielsen
  • Lashana Sciallo
Team Coach and Equipment
  • Media Gann (Captain)
  • Richard Perry
  • Karla Perry
  • Gina Zito
  • Sarah Tones
  • Janet Pollock
  • Shawn Pollock
  • Hillary Ortiz
  • Justin Miller
  • Jessica Cornell
  • Lyle Cornell
  • Lyndon Stickles
Climbing Bines
  • Lila Hansen & Alli Hansen (Captain)
  •  
Penn Yan American Legion
  • David Blauvelt (Captain)
  •  
Survivors dinner only 6 pm
  • Richard Kaufman
  • Grace Kaufman
  • Gina Zito

Team Registration

If you'd like to join any of these teams, you can use our online or paper registration forms.

 Team Registration Form  Register Online

 

Hope Walk of Yates County

Thank You Sponsors!